VNL: Słowenia uzupełnia grono półfinalistów

Ostatnie miejsce w półfinale czekało na wygranego meczu Słowenii z Argentyną.

Conte już na początku punktował serwisem co dało przewagę Argentynie – 3:5. Ciekawych akcji nie brakowało, ale to Słowenia popełniała proste błędy, oddając rywalom ważne punkty – 12:15, 16:20. Słowenia w tym secie nie miała za wiele do powiedzenia.

W drugim secie rolę się odwróciły. To Słowenia narzucała rytm gry, a słabszą gra formacji blok-obrona Argentyny, nie pozwalała na utrzymanie wyniku w ryzach – 20:13. Podopieczni trenera Cretu pewnie zmierzali do wyrównania stanu meczu. Piłka setową była w górze po ataku Pajenka środkiem – 24:16. Po chwili był remis 1:1.

Trzeci set był widowiskowy, a serią bloków dała Argentynie przewagę – 5:7. Gra punkt za punkt sprzyjała biało-niebieskim – 9:11. Argentyna z czasem powiększała przewagę, by pewnie zwyciężyć do 17 i objąć prowadzenie w meczu.

Kolejny set był wyrównany do stanu 17:16, ponieważ później Słowenia punktowała blokiem – 18:16. Ciężar gry ataku wziął na siebie Stern wspomagany przez Uranuta. Kolejna obcierka po bloku, zmusiła trenera Mendeza do przerwania gry i rozmowy z zawodnikami – 20:16. W końcówce, rzutem na taśmę Argentyna odrabiała straty a pomógł w tym skuteczny blok, co skutkowało grą na przewagi – 24:24. Ostatecznie jednak as serwisowy Słowenii doprowadził do tie-breaka.

Słowenia od początku decydującej partii pokazała siłę ataku że skrzydeł – 7:3. Zmiana stron nastąpiła przy stanie 8:4. Słowenia wznowią grę błędem podwójnego odbicia, ale w kolejnej akcji Lima nie wykorzystał piłki przechodzącej, więc o czas poprosił trener Mendez – 9:5. Podopieczni trenera Cretu dobrze bronili, z czym Argentyna nie potrafiła sobie poradzić – 11:6. Piłka meczowa była w górze po kontrataku Sterna – 14:7. Po chwili to Słowenia cieszyła się z awansu do półfinału, w którym zagra z Japonią.

Słowenia – Argentyna 3:2 (19:25, 25:17, 17:25, 29:27, 15:7)

Słowenia: Cebulj, Pajenk, Kozamernik, Ropret, Urnaut, Stern, Kovacic (L) oraz Mujanovic, Stalecar

Argentyna: De Cecco, Loser, Lima, Palonsky, Conte, Zerba, Danani (L) oraz Kukartsev, Vincentin, Sanchez, Franchi