VNL: Japonia z awansem

Finałowy turniej VLN, który odbywa się w Łodzi, rozpoczął mecz Kanady z Japonią.

Po fragmencie wyrównanej gry, Japonia pokazała moc swojej zagrywki, punktował też blok, a w efekcie podopieczni trenera Bleina prowadzili czterema oczkami – 7:11. Kanada atakiem odrabiała powoli ale skutecznie straty, a blok na rywalach, doprowadził do remisu po 18. Problemy z przyjęciem Japonii wykorzystali rywale, przez co w końcówce ekipa trenera Sammelvuo wyszli na prowadzenie 22:21. Po chwili role się odwróciły i to Japonia wykorzystywała niedokładne przyjęcie rywali. Ostatecznie set grany na przewagi, padł łupem Japonii, po asie serwisowym.

W drugim secie od początku Japonia kontynuowała skuteczną grę, mając przewagę kilku oczek – 11:16. Mimo rotacji w składzie i czasów na prośbę trenera, Kanada nie zdołała nawiązać walki w tym secie. Japonia prowadziła już 2:0 w meczu.

W trzeciej partii Kanada wzięła się do gry i nawet prowadziła dwoma punktami. Przede wszystkim lepiej wyglądała gra na siatce, a także punktował kanadyjski blok – 18:15. Japonia rzutem na taśmę odrobiła straty, a po asie Ishikawy był remis 20:20. Emocji w końcówce nie brakowało – 23:23. Japoński blok dał piłkę setową, ale dłuższą wymianę wygrała Kanada, więc set rozstrzygał się na przewagi. Ostatecznie Japonia wygrała i awansowała do półfinału Siatkarskiej Ligi Narodów.

Kanada – Japonia 0:3 (24:26, 18:25, 24:26)

Kanada: Herr, Maar, Van Berkel, Szwarc, McCarthy, Loeppky, Lul (L)

Japonia: Nishida, Onodera, Otsuka, Yamauchi, Sekita, Ishikawa, Yamamoto (L)