Superpuchar Opolszczyzny dla ZAKSY

ZAKSA

Przed meczem odbyła prezentacja obu drużyn oraz wręczono upominki olimpijczykom. Początek spotkania był wyrównany, przy wyniku d 7:7 goście odskoczyli po skutecznych blokach i kontrach Dawida Dulskiego,11:7. Zawodnicy z ZAKSY jednak lepiej spisywali się w przyjęciu i ataku. Drużyna z Nysy Stal długo była na prowadzeniu, jednak kędzierzynianie nie rezygnowali i walczyli do końca. Po ataku Bartosza Kurka tracili tylko punkt do rywali, a gdy dwóch akcji nie skończył Wojciech Włodarczyk, to przejęli prowadzenie, 25:24. Seta zakończył asem serwisowy Daniela Chitigoia.

Gospodarze szybko odskoczyli rywalom dzięki mocnym zagrywką Karola Urbanowicza, 6:2. Dobrze w ataku prezentowali się Rafał Szymura i Chitigoi, który dołożył też dwa bloki. Trójkolorowi złapali swój rytm i cały czas mieli przewagę nad rywalem. Stal Nysa nie potrafiła odwrócić losów tego seta, a ostatni punkt ponownie zdobył Chitigoi.

Trzecim set miał podobny przebieg, jak pierwsza partia. Po wyrównanym początku, drużyna z Nysy odskoczyła 14:11 i utrzymywała kilku punktową przewagę. ZAKSA goniła rywali i w końcówce zbliżyli do przeciwników, 23:24. Dając nadzieję swoim kibicom na wygraną, ale skuteczny atak Dulskiego doprowadził do wygranej gości.

Partia czwarta była niezwykle wyrównana, gra toczyła się punkt za punkt. Zespół z Nysy były bliski doprowadzenia do tie-breaku, ale bohaterem końcówki okazał się w drużynie gospodarzy Mateusz Rećko, który skutecznie zaatakował i doprowadził do remisu 24:24, a następnie popisał się dwoma blokami i tym samym zapewnił zwycięstwo ZAKSIE.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa 3:1
(26:24, 25:20, 23:25, 26:24)