Spacerek Polaków na początek Memoriału Wagnera.

Od początku Polacy byli pracowici w obronie i zanim przeciwnicy znaleźli drogę w pole zespołu Nikoli Grbicia, zrobiło się 4:0. Przewaga Biało-Czerwonych rosła, a przy wyniku 8:2 była pierwsza przerwa na żądanie selekcjonera gości. Gra nieco wyrównała się, ale Egipt nie naciskał mocno i pozostawał kilka kroków za Polską. Przed zakończeniem partii na boisku weszli Grzegorz Łomacz oraz Łukasz Kaczmarek, a ostatni punkt na 25:16 zdobył Tomasz Fornal.

Początek drugiego seta nie zapowiadał zwrotu akcji, ponieważ Polska prowadziła 5:2. Egipcjanie nie stracili jednak animuszu i odwracając wynik na 8:7, objęli jednocześnie prowadzenie po raz pierwszy w meczu. Po stronie Polski potrzebna była pobudka, ponieważ rozluźnienie było aż przesadne.
Za przebudzenie zabrał się Bartosz Kurek, który popisał się blokiem i asem serwisowym. Z poczuciem dobrze wykonanego zadania zwolnił miejsce w szóstce Łukaszowi Kaczmarkowi, który zaatakował na 25:21. Drużyna zakończyła seta także z Aleksandrem Śliwką.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Nie odpuszczał Seif Abed (5:4). Coraz więcej piłek dostawał Fornal a gdy ten zawodnik dołożył asa po taśmie Polacy odskoczyli na 10:6. Obaj trenerzy sięgali po zmiany. Przy stanie 13:9 w polskiej ekipie nastąpiła podwójna zmiana i pierwszy raz w tym meczu na boisko wszedł Bołądź. W kolejnej akcji zagraniem z szóstej strefy popisał się Semeniuk i o czas poprosił szkoleniowiec Egiptu (14:9). Niemoc Egipcjan trwała, szybko drugą przerwę wykorzystał trener Benitez (16:9). Pojedyncze akcje kończył Ahmed Deyo. Mimo roszad Polacy utrzymywali koncentrację. W końcówce biało-czerwoni zaliczyli serię przy zagrywkach Aleksandra Śliwki. Do przejścia doszło dopiero po ataku Seifa Abeda (20:14, 23:15). Egipcjanie zdobyli jeszcze kilka punktów, ale nie przekroczyli bariery 20 oczek. Autowa zagrywka egipskiego lidera – Seifa Abeda zamknęła pierwszy mecz memoriału.

Polska – Egipt 3:0
(25:16, 25:21, 25:18)