IO: Przegrana Polaków

W dzisiejszym spotkaniu Polacy zagrali z Włochami. Dwa pierwsze sety przebiegły w pełnej dominacji włoskiej drużyny, w trzeciej partii Polacy wywalczyli zwycięstwo na przewagi, ostatecznie okazali się słabsi.

Nasza reprezentacja lepiej rozpoczęła mecz, po asie serwisowym Jakuba Kochanowskiego odskoczyli od rywali na 5:3. Polacy prowadzili do stanu 10:8, niestety przez własne błędy w ataku oddali inicjatywę rywalom. Włoska drużyna prezentowała skuteczny blok, a po dwóch punktujących zagrywkach Romano, pokazali dominację, 20:13. Po ataku Michieletto wygrali 25:15.

W kolejnym secie Włosi popisywali się skutecznym serwisem i atakiem. Polacy po raz kolejny nie mieli skuteczności w ataki co doskonale wykorzystywali rywale, 12:9. W ataku doskonale spisywał się Romano, a genialne serwisy Gianelliego powiększyły przewagę rywali. Dobra zagrywka Semeniuka zmotywowała nas do walki, 18:21. As serwisowy Romano dał Włochom kolejnego wygranego seta 25:18.

Trzeci set to zdecydowanie najlepsza gra biało-czerwonych. Dobra dyspozycja Semeniuka oraz Bieńka doprowadzili do remisu (12:12).Po skutecznych akcjach Leona i Semeniuka, Polacy wyszli na niewielkie prowadzenie, ale w decydującą część seta oba zespoły doprowadziły do remisu, 20:20. O losach seta musiała zadecydować grać na przewagi. W niej as serwisowy Kurka pozwolił nam pozostać w meczu, 26:24.

Początek czwartego seta to dobra gra Polaków, ale po złym przyjęciu Leona wynik się wyrównał, a po skutecznym ataku Lavii, to nasi rywale zyskali niewielką przewagę, 9:7. Udane ataki Michieletto i błędy Polaków doprowadziły, 16:12. Seta zakończył autowa zagrywka Kurka, 25:20.

Polska – Włochy 1:3(15:25, 18:25, 26:24, 20:25)

Polska: Kurek (13), Janusz (1), Leon (8), Fornal (1), Huber (18), Kochanowski (3), Zatorski (L) oraz Kaczmarek, Śliwka (1), Łomacz (1), Semeniuk (18), Bieniek (5).

Włochy: Romano (28), Russo (5), Michieletto (17), Gianneli (4), Lavia (12), Galassi (18), Belaso (L)