- LM: Warta wygrywa z Roeselare
- LM: Jastrzębski osiąga cel we Francji
- GKS bez trenera. Słaby odsunięty od drużyny
- Depowski: pokazujemy, że potrafimy walczyć
- Fornal: mam nadzieję, że kibice zatęsknią
- PL: 12 kolejka – wyniki
- Ensing: rywal nie miał nic do stracenia
- Popiwczak: widzieli nas i robili wielkie oczy
- LM: pełna kontrola Jastrzębskiego na inaugurację
- LM: spacerek Projektu na inaugurację
Posiedzenie zespołu roboczego ds. wyłonienia trenera kadry kobiet
- Updated: 3 marca, 2015
W Warszawie odbyło się drugie posiedzenie zespołu roboczego zajmującego się wyłonieniem kandydatów na trenera reprezentacji Polski kobiet. Zespół zapoznał się z szesnastoma ofertami.
Najwięcej, pięć aplikacji napłynęło z Włoch. W dalszej kolejności: trzy oferty dotyczą szkoleniowców z Polski, dwie Brazylijczyków i po jednej Chin, Niemiec, Rosji, Serbii oraz USA.
Zespół roboczy doprecyzował kryteria wyboru nowego selekcjonera żeńskiej kadry. W pierwszej kolejności trener ma podjąć wyzwanie awansu do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Cykl olimpijski będzie pierwszym etapem oceny pracy szkoleniowca. Po pozytywnej weryfikacji współpraca będzie kontynuowana do roku 2018 włącznie. Kandydaci nie mogą łączyć pracy trenera kadry z pracą w klubie.
Wskazano także, że tegorocznymi celami reprezentacji Polski kobiet są Europejski Igrzyska Olimpijskie w Baku oraz mistrzostwa Starego Kontynentu. Podczas tych turniejów biało-czerwone mają za zadanie zdobycie maksymalnej liczby punktów w rankingu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowe (CEV). Wysoka pozycja w rankingu zwiększa szansę na udział w olimpijskich kwalifikacjach. Miejsca 1 – 8 gwarantują prawo startu w rywalizacji o olimpijskie paszporty w styczniu przyszłego roku. Istotne będą również rozstrzygnięcia w tegorocznym Pucharze Świata i ewentualny awans drużyn europejskich z tych zawodów.
Podczas spotkania wskazani zostali czterej kandydaci, z którymi w tym i przyszłym tygodniu spotykać się będzie zespół negocjacyjny. Zaproszenie na rozmowy skierowano do dwóch polskich i dwóch zagranicznych trenerów. W skład zespołu negocjacyjnego wchodzą: Paweł Papke, Jacek Kasprzyk, Andrzej Lemek, Witold Roman, Włodzimierz Sadalski i Alojzy Świderek.
Określono także wymagane od kandydatów dokumenty, które zawierać powinny: CV, plan pracy z kadrą, opracowanie filozofii budowy i systemów gry drużyny, analizę potencjału polskiej siatkówki kobiecej, propozycję obsady sztabu szkoleniowego.
Kolejne spotkanie grupy roboczej odbędzie się w połowie przyszłego tygodnia, kiedy to zaprezentowane zostaną wyniki rozmów z kandydatami.
W przypadku pojawienia się w najbliższym czasie kolejnych, ciekawych ofert będą one brane także pod uwagę.
źródło: pzps.pl