Muszynianka zagra o 5.miejsce

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna wygrał drugie spotkanie z Budowlanymi Łódź i tym samym powalczy o 5.miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi.

Pierwszy set pewnie wygrały gospodynie, które nie dały przyjezdnym dojść do głosu. Drugi set lepiej rozpoczęły Mineralne – 8:5, które z czasem powiększały przewagę. Muszynianka osiągnęła sześciopunktową przewagę – 19:13, jednak przyjezdne dalej walczyły – 19:16. Trener Serwiński wziął czas, co podziałało na jego zawodniczki. Muszynianka prowadziła już 24:17, ale przyjezdne odrobiły kilka punktów.

Trzeci set wyrównany, ale z lekką przewagą łodzianek. W końcówce podopieczne Adama Grabowskiego były niemal perfekcyjne. Wykorzystały błędy rywalek, skutecznością popisała się Cabrera i Budowlane miały jeszcze nadzieje. Łodzianki dobrze rozpoczęły czwartą partię. Muszynianka przegrywała 5:9, ale udało jej się straty i zbliżyć do rywalek – 10:11. Dobra postawa Nuszel, błąd Jagiełło i łodzianki miały przewagę trzech punktów – 13:10. Muszyna walczyła i doprowadziła do wyrównania – po 14. Emocje w końcówce. Skuteczność Różyckiej pozwoliła Muszyniance na triumf.

Mineralne zagrają o piąte miejsce z Aluprofem Bielsko – Biała. Dla łodzianek sezon zakończył się.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna – Beef Master Budowlani Łódź 3:1 (25:14, 25:20, 20:25, 27:25)

Muszynianka: Cvetanovic (14), Różycka (11), Mazurek (3), Wojcieska (8), Jagieło (14), Plchotova (11), Maj (libero) – Jasińska, Mucha, Sosnowska, Kurnikowska (6)

Budowlani: Śliwa (4), Ściurka (2), Nuszel (12), Trach (1), Pycia (15), Cabrera (11), Durajczyk (libero) – Love (1), Kwiatkowska (12), Cabajewska, Sikorska (8)

MVP: Paulina Maj