MŚ, gr.A: Drugie zwycięstwo Polaków. Australia pokonana!

Polacy mecz rozpoczynają od punktowego bloku 0:1. Edgar popełnia błąd 0:2. W ataku myli się również Smith 0:3. Edgar przełamuje polski blok 1:3. Punktowa zagrywka Miki 2:5. Edgar kończy wymianę na potrójnym bloku 3:5. Z krótkiej trafia w boisko Nowakowski 3:6. Winiarski obija blok rywali i obie drużyny udają się na pierwszą przerwę techniczną 5:8. Dwa punktowe ataki Miki i o czas prosi trener Uriarte 5:10. Mote bije ze środka 7:11. Kontrę wygrywają Australijczycy – Smith uruchomiony na skrzydle 8:12. Pipe w wykonaniu Miki 10:15. Druga przerwa techniczna przy stanie 10:16. W drużynie australijskiej w ataku dobrze spisuje się Edgar 12:17. Blok-aut po ataku Miki 13:20. Edgar trafia w antenkę i gospodarze są już coraz bliżej zwycięstwa w pierwszej odsłonie 13:21. Zaciętą wymianę kończy na prawej stronie Wlazły, dobrze w obronie Polacy 14:23. Piłka setowa dla reprezentacji Polski 15:24 – z drugiej linii uderza Mika. Piłkę przechodzącą wykorzystują Australijczycy 17:24. Zepsuta zagrywka przyjezdnych i pierwszy set dla podopiecznych Antigi 17:25.

Drugi set zaczyna się od autowego ataku Edgara 0:1. Winiarski nieomylny z drugiej linii 1:2. Dobra zagrywka Nowakowskiego, czujnie na siatce Winiarski 3:5. Kłos ze środka atakuje w aut i mamy remis 6:6. Mocny i za razem punktowy serwis Winiarskiego i obie ekipy schodzą na pierwszą przerwę techniczną 6:8. Edgar wykorzystuje dziurę w bloku 8:9. Wlazły zablokowany 9:9. Edgar nad blokiem bije w aut 10:11. Zagumny popełnia błąd i Australia po raz pierwszy na prowadzeniu 13:12. Australijczycy mają problemy z przyjęciem zagrywki Wlazłego, Winiarski atakuje z przechodzącej 13:14. Kłos wygrywa kontrę i Polacy odskakują na kolejny punkt 13:15. Po przekątnej wybrał się Wlazły i mamy drugą przerwę techniczną 13:16. Przyjezdni odrabiają straty i już tylko jeden punkt dzieli oba zespoły 15:16. Winiarski nie do zablokowania 15:17. Po prostej i na pojedynczym bloku atakuje Mika 16:18. Na boisku pojawia się Roberts i wygrywa dłuższą wymianę 18:20. Nowakowski punktuje z krótkiej 19:21. Myli się w kontrze Roberts 19:22. Nerwowa akcja kończy się udanym blokiem Winiarskiego 19:23. Winiarski obija blok i Polska w górze ma piłkę setową 19:24. Nowakowski blokiem kończy drugą odsłonę 19:25.

Wlazły skuteczny w kontrze 0:1. Po prostej punktuje Edgar 1:2. Mocne zbicie Miki 1:3. Winiarski zatrzymany i na tablicy pojawia się remis 3:3. Nowakowski uruchomiony na środku 3:4. White nie przyjmuje zagrywki Nowakowskiego 3:5. White po prostej trafia w boczną strefę boiska 5:5. Edgar zagrywa w aut 6:8 – przerwa techniczna. Szarpaną akcję wygrywają Australijczycy – ze środka bije Mote 8:10. Mika atakuje po przekątnej 9:12. Mika dobrze w przyjęciu, Winiarski punktuje na lewym skrzydle 10:13. As Winiarskiego i podopieczni Antigi prowadzą na drugiej przerwie technicznej 16:13. Dobrze w polu serwisowym Mika, kończy akcję Wlazły 16:20. Edgar zatrzymany 16:22. Piłka meczowa dla reprezentacji Polski 18:24  – kończy Kłos. Edgar zdobywa asa, ustrzelony Mika 20:24. Mote blokuje Kłosa 22:24. Kłos rehabilituje się w ataku i kończy mecz 22:25.

Australia – Polska 0:3  (17:25, 19:25, 22:25)

Australia: Zingel, Edgar, White, Mote, Sukochev, Smith i Perry (L)

Polska: Nowakowski, Zagumny, Winiarski, Kłos, Wlazły, Mika i Zatorski (L)