Chemik pokonuje Impel

W drugim spotkaniu na szczycie Chemik Police pokonał 3:1 Impel Wrocław. Dwa pierwsze sety były dość wyrównane, jednak w końcówkach większą skuteczność i determinację pokazały siatkarki Chemika. Bardzo dobrze blokowały, a zawodniczki z Wrocławia miały dużo błędów własnych. Jednak w trzecim secie role się nieco odwróciły. Impel uzbierał kilkupunktową przewagę, a w grze Chemika wyraźnie coś się nie układało. Set zakończył się wynikiem 25:19. Natomiast czwarty set pokazał, że siatkarki z Chemika miały tylko chwilowy kryzys. Bardzo dobrze atakowały i skutecznie broniły przewagi. Zakończyły seta wynikiem 25:17, a całe spotkanie 3:1. Mvp spotkania została wybrana Izabela Kowalińska.

W rywalizacji Chemik prowadzi już 2:0. Do zdobycia tytułu Mistrza Polski brakuje mu tylko jednego zwycięstwa.

KPS Chemik Police 3:1 Impel Wrocław (25:21; 25:21; 19:25; 25:17)

Składy drużyn:

Chemik: Ognjenović, Werblińska, Bednarek-Kasza, Bjelica, Glinka-Mogentale, Mróz, Sawicka (libero) oraz Krzos, Kowalińska.

Impel: Dirickx, Mroczkowska, Wilson, Kaczor, Brinker, Kąkolewska, Medyńska (libero) oraz Pyziołek, Sieczka, Konieczna.