Chemik pokonał Impel

W pierwszym spotkaniu meczu finałowego Orlen Ligi, Chemik Police pokonał Impel Wrocław 3:0.

Wrocławianki od pierwszego seta wyszły na boisko bardzo zdeterminowane. Wyrównana gra po obu stronach siatki trwała przez cały czas. Jednak w tym secie minimalnie lepsze okazały się zawodniczki Chemika. Dzięki doświadczeniu Małgorzaty Glinki, wygrały (25:23).  Drugi set podobny do pierwszego. Cios za cios. Doskonały obrony i mocne ataki. Jednak kropkę nad i w drugim secie postawiły po asie serwisowym Any Bjelicy policzanki (28:26). Trzecią partię i tym samym całe spotkanie wygrywają przyjezdne.

Kolejne spotkanie w poniedziałek – 14 kwietnia 2014 roku o godzinie 20.30.

Składy:

Chemik Police:  Ognjenović, Bjelica, Glinka-Mogentale, Werblińska, Bednarek-Kasza, Mróz, Sawicka (libero)
Impel Wrocław:  Dirickx, Konieczna, Brinker, Mroczkowska, Kąkolewska, Wilson, Medyńska (libero)

Chemik Police- Impel Wrocław 3:0 (25:23, 28:26, 25:22)

MVP spotkania: Małgorzata Glinka- Mogentale