8 kolejka – wyniki

Ta kolejka siatkarskiej PlusLigi rozgrywana jest na raty. Jeden mecz odbył się we wrześniu, cztery teraz, a kolejne trzy dobędą się w listopadzie.

We wrześniu, z wyprzedzeniem grał Projekt z Katowicami. Spotkanie w stolicy zakończyło się pewną wygraną drużyny trenera Grabana 3:0.

PGE Projekt Warszawa – GKS Katowice 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)

W październiku wróciliśmy do meczów tej kolejki i na początek odbyło się spotkanie długie i zacięte w Rzeszowie do którego przyjechała Częstochowa. Goście po raz kolejny pokazali, że potrafią wygrywać z każdym. Resovia mimo lepszego przyjęcia, nie potrafiła być tak skuteczna w ataku. Mocna zagrywka na przestrzeni meczu też nie okazała się zbawienna. Norwid po ostrym laniu w 3 secie nie załamał sę i w kolejnej partii walczył “na noże”, co skutkowało wygrana i doprowadzeniem do tie-breaka. Ostatecznie dwa oczka pojechały do Częstochowy, a jeden punkt został na Podpromiu.

Asseco Resovia Rzeszów – Steam Hemarpol Norwid Częstochowa 2:3 (17:25, 25:23, 25:15, 28:30, 12:15)

Zawiercie u siebie pewnie i bez problemów pokonało Cuprum Gorzów. Warta od początku weszła w mecz na swoim poziomie i pewną grą zamknęła spotkanie po 85 minutach gry. Po raz kolejny ekipę trenera Winiarskiego poprowadził do zwycięstwa Butryn.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum stilon Gorzów 3:0 (25:18, 25:16, 25:21)

Trefl Gdańsk mecz 8 kolejki rozegrał na wyjeździe z mistrzem Polski. Przez dwa sety trwała wyrównana walka, a losy decydowały się w grze na przewagi. Przy stanie 1:1 w meczu, Jastrzębski Węgiel wskoczył na swoje tory i kontrolował przebieg dwóch kolejnych partii. Szkoleniowiec jastrzębian jak na siebie, dokonywał sporej ilości zmian w składzie. Najważniejszą było wprowadzenie w szóstce Zaleszczyka, by Huber mógł odpocząć.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1 (29:27, 28:30, 25:20, 25:13)

Dość sporym zaskoczeniem może być przebieg meczu w Lublinie. LUK pokazał bardzo dobrą grę, pozbawiając ZAKSĘ złudzeń na wywiezienie chociażby punktu. Lublinianie pod wodzą Leona pewnie wygrali trzy sety, a całe spotkanie trwało 94 minuty. Zawodnikiem meczu został Komenda, który korzystał ze wszystkich stref ataku.

BOGDANKA LUK Lublin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:16, 25:22, 25:20)